هر آنچه برای هوشمندسازی یک خانه نیاز دارید

مصرف روز افزون انرژی، پایان پذیر بودن منابع، اثرات نامطلوب بر محیط زیست و افزایش قیمت آن باعث گردیده است. در یک کلام و به طور خلاصه جواب این است: راحت بودن! برخی از کاربران از داشتن 15 برنامه مختلف برای کنترل 30 دستگاه مختلف در خانه خود بدشان نمی آید زیرا ممکن است دوست داشته باشند بدانند هر دستگاهی برنامه خاص خود را دارد و از این طریق می توانند آنها را در تلفن خود راحت تر پیدا کنند. بعنوان مثال لامپ های هوشمند دستگاه های خانه هوشمند (Smart Home) هستند و که با استفاده از برنامه مربوط به دستگاه می توانید دستگاههای موجود را کنترل کنید. در حالی که این دو اصطلاح گاهی به جای هم به کار می روند و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، اما در واقع در بعضی موارد تفاوت هایی دارند. اما آیا آنها واقعاً می توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند؟ پیمانکاران دیگر نیز که کارگاه های کوتاه مدتی را می خواهند تجهیز کنند برای کاهش هزینه های اولیه، کانکس نگهبانی دست دوم را خریداری و به محل خود منتقل می کنند. البته در مرحله طراحی و پیش تولید ، پس بهتر است در ابتدا از مشورت مشاوران ما استفاده کنید چرا که برخی تغییرات پس از ساخت کانکس فانتزی سخت و مستلزم هزینه های مجدد و گاها زیادی خواهد بود.

هوشمند سازی به روش بی سیم یا روی بستر سنتی که نیازی به تابلو برق نیست و بیشتر برای ساختمان های ساخته شده پیشنهاد می شود. در آزمایشهایی که انجام شده، تاکنون هیچگونه قطعی اتصال، سرعت پایین و سیگنال ضعیف مشاهده نشده است. به عبارت دیگر، خانه هوشمند یک سیستم یکپارچه از دستگاه های هوشمند است. بدون اینکه مجبور باشید از چند برنامه مختلف برای هر دستگاه استفاده کنید. زیرا سیستم هوشمند می­تواند طبق ساعات و روزهایی که بر اساس آن برنامه ­ریزی شده است، کارهای معینی را به صورت خودکار انجام دهد. شما یک برنامه را باز می کنید و کل خانه خود را در آنجا دارید. 3- در این مرحله CPU نتیجه منطق اعمال شده روی ورودی را به عنوان خروجی باز میگرداند. به هر حال، هزینه های گرمایشی به عوامل زیادی بستگی دارد و در نتیجه بسیاری از تولیدکنندگان صرفه جویی تا 30 درصد در سال را گزارش می کنند که به نظر می رسد یک ارزش واقع بینانه و قابل دستیابی است. را توسعه داده است.با وجود اینکه طی یک دهه گذشته استفاده از سیستم های هوشمند مدیریت انرژی تنها در ساختمان های لوکس بوده اما امروزه با توجه به اهمیت میزان مصرف انرژی ومشکلات مصرف بی رویه آن که پیش تر توضیح داده شد در کلیه ساختمان ها رو به افزایش است.

ایده اتوماسیون ساختمان بخشی از مفهوم خانه هوشمند است که تا حدودی قابل توضیح است. از دستگاههای هوشمند سازی ساختمان اغلب بعنوان تجهیزاتی که منجر به صرفه جویی مصرف انرژی در خانه هوشمند (بی ام اس) یاد میشود. گذشته از اینها، حتما میدانید که سیستمهای امنیتی مدرن از اتفاقات و رویدادهایی که منجر به سوء استفاده میشوند، ممانعت به عمل میآورند. یکی از سیستم های هوشمندسازی سیمی ، برند knx است که تجهیزات هوشمندسازی سیمی را تولید میکند و قابلیت اطمینان بالایی نیز دارد . این علم با عناوینی همچون Home Automation Smart یا اتوماسیون هوشمند ساختمان ، BEMS ، BAS ، EMS ، EMS نیز نامیده می شود. علم مدیریت هوشمند سازی ساختمان ،هوشمند سازی در مصرف انرژی در سیستم های مولد حرارت وبرودت، هواسازها ، پایانه های حرارتی وبرودتی،خطوط انتقال و… تا متولیان امر و مصرف کنندگان انرژی به دنبال راه هایی برای صرفه جویی و استفاده صحیح از انرژی باشند.

هوشمند سازی به ما کمک میکند بتوانبم با استفاده از تجهیزات ویژه جهت محقق شدن این امر قدم برداریم . تجهیزات مورد استفاده برای هوشمندسازی آپارتمان و ویلا و غیره توسط برندهای مختلفی تولید میشوند که از شناخته شده ترین آنها می توان به ABB، Berker، Schneider، Zinnio، MDT، GVS، CONTROL4 و یونیت اشاره نمود. در این زمینه برند های مختلفی در حال فعالیت و طراحی و تولید تجهیزات متنوع هستند که با مقایسه برند های سر شناس هوشمند سازی ساختمان کاملا مشخص است که دغدغه اصلی تولید کنندگان تجهیزات و لوازم ساختمان هوشمند، تبدیل هوشمند سازی ساختمان از کاری لوکس به یک ضرورت در ساختمان سازی و ایجاد امکان خرید و نصب تجهیزات هوشمند سازی برای افراد و خانواده های بیشتری با درآمد های سطح متوسط است تا همه بتوانند از این تکنولوژی بهره ببرند.در ادامه مطلب ” پنج برند برتر هوشمند سازی ” به معرفی بهترین برند ها در این زمینه می پردازیم. با توجه به شرایط محیط و خواسته مشتری و میزان بودجه مورد نظر، سیستم ها و تجهیزات بی سیم و با سیم به منظور کنترل دما، روشنایی محیط، کنترل پرده ها، استخر، تردد در محیط را در خانه های نوساز و قدیمی ارائه می دهد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی چراغ خانه لطفا از صفحه ما بخواهید.

آموزش سئو

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*